Drogówka podsumowała "Bezpieczne skrzyżowania" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Drogówka podsumowała "Bezpieczne skrzyżowania"

Data publikacji 11.03.2020

Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 36 wykroczeń.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili 36 wykroczeń. Z czego, aż 30 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych. Piesi popełniali wykroczenie przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 19 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie skrzyżowań.