Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH – EDWARD 2017

  Już 21 września br. odbędzie się Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death), czyli EDWARD 2017. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, której Polska Policja jest członkiem od 10 lat. W akcji uczestniczyć będą również bytomscy mundurowi.

 2. Trwają działania pn. „MONITORING PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH, GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA PIESZEGO

  Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 3. Wyścigi rowerowe w parku miejskim

  W minioną sobotę w bytomskim parku odbyła się impreza plenerowa w ramach kampanii edukacyjnej „BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH 2017”. Jest to profilaktyczny cykl działań mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych. W trakcie uroczystości przeprowadzono zawody, w których uczestniczyło ponad 80 osób. Wśród uczestników wylosowano nagrodę specjalną.

 4. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca

  Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego Citroena. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 5. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2017

  Dzisiaj w okolicach bytomskich szkół porządku i bezpieczeństwa uczniów pilnują policjanci drogówki oraz strażnicy miejscy. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma na celu zminimalizowanie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W najbliższych dniach odbędą się tez spotkania z uczniami.

 6. Przed nami długi weekend

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego.

 7. Podsumowanie działań „PIESZY”

  Bytomska drogówka podsumowała działania „PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 24 mandaty karne. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj w godz. 9:00-17:00.

 8. Podsumowanie działań "NURD"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 92 mandaty karne. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 9. Z promilami za kółkiem

  Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca Hondy Civic. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej przy ul. Chorzowskiej. Amatorowi jazdy „na podwójnym gazie” zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 10. Z wizytą w areszcie śledczym

  Policjanci z bytomskiej drogówki oraz prewencji odwiedzili miejscowy areszt śledczy. Policyjna prelekcja była skierowana do skazanych mężczyzn i miała na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności i konieczności ponoszenia konsekwencji za swoje czyny. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.