Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Odpowiedzą za złamanie sądowego zakazu

  Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwie osoby, które pomimo posiadania sądowych zakazów kierowały swoimi pojazdami. 36-letni mieszkaniec Kędzierzyna Koźla oraz 23-letniemu mieszkańcowi Bytomia grozi kara do 3 lat więzienia.

 2. Pomiar prędkości na bytomskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych policjanci z Bytomia prowadzili działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości". Na kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekają wysokie mandaty. Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na młodych kierowców.

 3. Działania „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”

  Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 4. Policjant z drogówki i dzielnicowy z wizytą w przedszkolu

  Policjant z bytomskiej drogówki oraz dzielnicowy odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ul. Podhalańskiej. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Było to kolejne spotkanie mundurowych w ramach akcji „Bezpieczny pieszy”.

 5. Bytomska Akademia Bezpieczeństwa z policjantami drogówki

  Policjanci z drogówki spotkali się z dziećmi w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

 6. Trwają działania "SMOG"

  Policjanci z bytomskiej drogówki sprawdzają poziom zadymienia spalin pojazdów podczas działań „SMOG”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na pojazdy, których stan techniczny może wskazywać na przekroczenie wydzielanych spalin. Podczas akcji z mundurowymi współpracują bytomskie stacje kontroli pojazdów.

 7. Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

  Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 43 wykroczenia.

 8. Bytomskie działania "UTYLIZACJA" w celu eliminacji transportu niebezpiecznych odpadów

  Dzisiaj policjanci z bytomskiej drogówki sprawdzają ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na pojazdy, które mogą przewozić towar niedozwolony i zagrażający środowisku. Bytomskich mundurowych wspomagają policjanci z Zabrza i Tarnowskich Gór oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 9. Policjanci Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców zdarzeń drogowych

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych w Bytomiu w okresie od 7 marca do 8 maja tego roku. Świadków zdarzeń oraz osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 10. Działania "Bezpieczne skrzyżowania" na bytomskich drogach

  Od godzin rannych bytomska drogówka prowadzi działania pt „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnią służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.