Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Majówka 2017

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby majówka była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów, do amatorów kąpieli – o rozsądek nad wodą. Policyjne działania trwają od 28 kwietnia godz. 6.00 do 3 maja godz. 22.00.

 2. Przyszli kierowcy uczyli się w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

  Policjanci z drogówki spotkali się z uczniami podstawówki w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa utrwalali uczniom między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

 3. Trwają działania "Pieszy"

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 4. Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę, któremu w zeszłym roku sąd zakazał kierowania samochodami. Jadący audi mieszkaniec Bytomia w centrum miasta złamał sądowy zakaz. Mężczyzna odpowie teraz ponownie przed sądem. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 5. Pędził przez miasto 134 km/h

  Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu kierowcy. Jadący renaultem mieszkaniec Bytomia na ul. Strzelców Bytomskich jechał z prędkością 134 km/h. Młodzieniec stracił prawo jazdy już po roku od jego otrzymania.

 6. Ruszają działania pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  Od dzisiaj rusza akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo". Mundurowi z drogówki będą szczególną uwagę zwracać na rowerzystów. Policjanci kontrolować będą przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez rowerzystów oraz jak kierujący samochodami zachowują się względem osób poruszających się na jednośladach.

 7. Najmłodsi kierowcy w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

  Policjanci spotkali się z uczniami podstawówki w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa utrwalali uczniom między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

 8. Pijany jechał ul. Karola Miarki

  Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 9. Laserowe mierniki prędkości w służbie policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 10. Drogówka podsumowała wczorajsze działania "Prędkość"

  Wczoraj policjanci z Bytomia prowadzili działania "PRĘDKOŚĆ". Na kierowców, którzy nie przestrzegali obowiązujących w tym zakresie przepisów czekały wysokie mandaty. Policjanci ukarali 101 kierowców za zbyt szybką jazdę. W trzech przypadkach zatrzymano prawo jazdy.