Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. BEZPIECZNE „ANDRZEJKI”

  W wigilię św. Andrzeja, a więc w nocy z 29 na 30 listopada tradycyjnie obchodzone są „Andrzejki” będące dla wielu osób okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed adwentem. Policjanci apelują do kierowców o nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

 2. ZMIENNE WARUNKI ATMOSFERYCZNE - APELUJEMY O OSTROŻNĄ JAZDĘ

  Wraz z nadejściem pierwszych opadów śniegu i marznącego deszczu, które nie ułatwiają jazdy kierującym, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera na drogach naszego miasta i powiatu wzrasta prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych.

 3. Pijany 35-latek wjechał w drzewo

  Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 35-latek, który wczoraj po południu spowodował kolizję drogową na ulicy Stolarzowickiej. Nietrzeźwy kierowca skody wjechał w drzewo. Ponadto bytomianin posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. W więzieniu może spędzić 3 lata.

 4. 20-latek kierował autem pod wpływem narkotyków

  Nawet 2 lat więzienia grożą 20-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Policjanci uczyli dzieci w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa

  Policjanci spotkali się z dziećmi w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć najmłodszym zasady ruchu drogowego. Stróże prawa przypomnieli między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

 6. Potrącenie 15-latki na pasach

  Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku z udziałem pieszej 15-latki. Bytomiankę przechodzącego przez pasy potrącił samochód osobowy kierowany przez 18-latka. Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

 7. TRWA AKCJA "TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

  W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. Akcja potrwa do 15 grudnia.

 8. Dzielnicowi i Sznupek z wizytą u przedszkolaków

  Sznupek oraz dzielnicowi z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ul. Pułaskiego. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżającej się zimy. Było to kolejne spotkanie mundurowych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 9. ZMIENNE WARUNKI ATMOSFERYCZNE - POLICJANI APELUJĄ O OSTROŻNĄ JAZDĘ

  Zmienna pogoda z opadami śniegu lub deszczu nie ułatwia jazdy, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera. Nagłe opady śniegu, śliska nawierzchnia czy też brak umiejętności jazdy w takich warunkach powodują, że na dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 10. "Bezpieczne skrzyżowania" w Bytomiu

  Od godzin rannych bytomska drogówka prowadzi działania pt „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnią służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.