Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 2. Kontrole autokarów w Bytomiu

  Okres wakacyjny to czas wyjazdów i podróży. W tym czasie policjanci bytomskiej drogówki będą zwracać szczególną uwagę na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

 3. Wyróżnienia dla najlepszych

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Komendant Miejski Policji w Bytomiu wyróżnili mundurowych bytomskiej drogówki st. sierż. Grzegorza Dyczkę oraz sierż. Kamila Białego za rzetelne i wzorowe wykonywanie obowiązków policjanta. Wczoraj szef bytomskiego garnizonu uroczyście wręczył im podziękowania.

 4. Sprawdź swoje punkty karne online

  Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi systemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź, jak to zrobić. Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO)

 5. Pijani rowerzyści na drogach

  W ramach programu poprawy bezpieczeństwa mundurowi z bytomskiej drogówki zwiększyli kontrolę kierujących jednośladami. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali, aż 3 pijanych rowerzystów. Badanie alkomatem wykazało u nich od 0,6 do prawie 2 promili alkoholu w organizmie. Mundurowi ukarali ich mandatami karnymi oraz zakazali dalszej jazdy.

 6. Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień i z narkotykami

  W ręce policjantów z „piątki” wpadł nietrzeźwy kierujący. Badanie alkomatem wykazało u 26-latka ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wyjątkowo prawa jazdy nie stracił, ponieważ go nie posiadał. Ponadto stróże prawa w pojeździe ujawnili narkotyki. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 7. Kontrole autokarów w okresie wakacyjnym

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli autobusu oraz kierowcy.

 8. ROWERZYSTO - BĄDŹ BEZPIECZNY!

  Dla większości z nas jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym jednośladem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 9. 3 kierowców z zakazem

  Tylko wczoraj aż 3 kierowców, którzy nie stosowali się do decyzji sądu, wyeliminowali z dróg policjanci z drogówki. Wszyscy kierowali osobówkami pomimo faktu, że posiadali zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną, a kolejny był kompletnie pijany. Teraz grozi im do 2 lat za kratkami.

 10. Przede wszystkim pomagamy

  „Pomagać i chronić” to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby. Potwierdzili to mundurowi z drogówki, którzy podczas patrolu autostrady pomogli ratownikom medycznym w udzieleniu pomocy młodemu mężczyźnie. Jednak to nie wszystko ...