Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Potrącenie pieszej na pasach

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ulicy Piekarskiej. Jadąca citroenem 33-latka potrąciła na pasach kobietę. 44-letnia tarnogórzanka doznała urazu nogi.

 2. Wpadł pijany kierowca

  Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 3. Potrącenie 12-latka na pasach

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ul. Katowickiej. Jadący fiatem, 62-latek potrącił na pasach chłopca. 12-letni bytomianin z obrażeniami trafiła do szpitala.

 4. Wypadek na obwodnicy bytomia

  Policjanci z bytomskiej drogówki wyjaśniają okoliczności poniedziałkowego wypadku. Na obwodnicy miast kierująca fiatem 38-latka prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i wypadła z jezdni zjeżdżając na przeciwległy pas drogi wprost pod hyundaia. Następnie w te auta uderzyły dwa inne samochody. Kierujące fiatem i renaultem trafiły do szpitala.

 5. Trwają działania "Trzeźwość"

  Od wczesnych godzin rannych na terenie Bytomia prowadzone są działania „Trzeźwość”. Celem akcji jest kontrola jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie tych, którzy jadą "na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 6. Pijany jechał ul. Czajkowskiego

  Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 7. Spotkanie uczniów ze "Sznupkiem" i mundurowymi

  Bytomscy policjanci oraz pies „Sznupek” uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi. Spotkanie odbyło się w szkole przy ul. Arki Bożka. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem uczniów. Mundurowi przypomnieli o konieczności używania elementów odblaskowych. Policjanci odpowiadali na liczne pytanie zebranych.

 8. Kierowca autobusu miejskiego z prawie 3 promilami

  Bytomscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu miejskiego. 47-latek miał prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie. Stróży prawa powiadomił jeden z pasażerów. Prokurator objął kierowcę policyjnym dozorem. Mieszkaniec województwa pomorskiego stracił prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 9. Podsumowanie działań "NURD"

  Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 93 mandaty karne. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Trwają działania "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.