Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań "Rowerem bezpieczniej do celu"

  Wczoraj bytomska drogówka wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej prowadziła działania w ramach kampanii „Rowerem bezpieczniej do celu”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów oraz zmniejszenie liczby ofiar w tej grupie użytkowników dróg. Mundurowi stwierdzili liczne nieprawidłowości.

 2. "Bezpieczny pieszy" na bytomskich drogach

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 3. Podsumowanie działań "TRUCK & BUS"

  Wczoraj na terenie naszego miasta prowadzone były działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku punktach kontrolnych. Policjanci skontrolowali 101 pojazdów w tym 41 TIR-ów oraz ujawnili szereg nieprawidłowości.

 4. Podziękowania dla policjantów bytomskiej drogówki

  Komendant Miejski Policji w Bytomiu otrzymał list z podziękowaniami za pomoc, jaką policjanci z drogówki okazali starszemu niepełnosprawnemu kierowcy. Mundurowi w październiku tego roku, w centrum miasta, wymienili w samochodzie mężczyzny przebite koło na zapasowe. Kierowca za okazaną życzliwość pisemnie podziękował mundurowym.

 5. Drogówka i Sznupek z wizytą w przedszkolu

  Policjant z bytomskiej drogówki oraz Sznupek odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ul. Mochnackiego. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Było to kolejne spotkanie mundurowych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 6. Trwają działania "TRUCK & BUS"

  W godzinach 6:00 - 22:00 prowadzone są działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi z bytomskiej drogówki pełnią służbę w kilku punktach kontrolnych na terenie naszego miasta. Na kierowców łamiących prawo nakładane są mandaty.

 7. "Nie dla narkotyków" na bytomskich drogach

  Dzisiaj na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „NIE DLA NARKOTYKÓW”. Ich celem jest wyeliminowanie tych, którzy prowadzą swoje pojazdy pod wpływem środków odurzających. Za taką jazdę grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 8. 4 zatrzymane dowody rejestracyjne podczas działań "SMOG"

  Wczoraj policjanci z bytomskiej drogówki sprawdzali poziom zadymienia spalin pojazdów podczas działań „SMOG”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na pojazdy, których stan techniczny mógł wskazywać na przekroczenie wydzielanych spalin. Podczas akcji z mundurowymi współpracowały bytomskie stacje kontroli pojazdów.

 9. Drogówka i Sznupek w przedszkolu

  Policjant z bytomskiej drogówki oraz Sznupek odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ul. Wrocławskiej. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Było to kolejne spotkanie mundurowych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 10. "Bezpieczne skrzyżowania" w Bytomiu

  Od godzin rannych bytomska drogówka prowadzi działania pt „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w rejonie skrzyżowań. Mundurowi pełnią służbę w kilku wytypowanych punktach miasta.