Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Niemiecki policjant na praktykach w bytomskiej komendzie

  Raphael Falkus - policjant z Wyższej Szkoły Policji w Nordhein - Westfalen w Niemczech odbywał tygodniowe praktyki w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Na wybór tej jednostki zdecydował się ze względu na swoje korzenie. Obserwując z bliska pracę bytomskich stróżów prawa, poznawał zasady funkcjonowania polskiej Policji.

 2. "Piraci drogowi" stracili prawo jazdy

  Przedwczoraj aż trzech kierowców straciło uprawnienie do kierowania pojazdami. Policjanci drogówki zatrzymali im prawo jazdy, gdy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

 3. BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH

  W pierwszym półroczu 2017 roku odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych. Bez wątpienia to zasługa wytężonej pracy polskiej Policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego. Codziennie do służby na polskich drogach kierowanych jest ponad 4000 policjantów pionu ruchu drogowego.

 4. Z promilami za kierownicą

  Bytomscy drogówka zatrzymała wczoraj dwóch nietrzeźwych kierowców w wieku 64 i 35 lat. Pierwszy z nich miał prawie promil alkoholu w organizmie, drugi ponad 2,5 promila. Amatorom „jazdy na podwójnym gazie” zatrzymano uprawnienia. Grozi im grzywna, a nawet do dwóch lat więzienia.

 5. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "PRĘDKOŚĆ" - 111 MANDATÓW

  Wczoraj od wczesnych godziny rannych policjanci z Bytomia prowadzili działania "PRĘDKOŚĆ". Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Policjanci ukarali 111 kierowców za zbyt szybką jazdę.

 6. Z promilami za kierownicą

  Prawie półtora promila alkoholu w organizmie miała kierująca osobowym Fiatem. Kobieta została zatrzymana przez policjantów podczas kontroli drogowej przy ul. Karola Miarki. Grozi jej utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 7. Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

  Nawet 5 lat więzienia grozi 41-letniemu mieszkańcowi Bytomia, który mając 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie się do kontroli i zaczął uciekać. Wpadł w ręce stróżów prawa po krótkim pościgu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 8. Z promilami i sądowym zakazem za kierwonicą

  Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego audi. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ulicy Skośnej, gdy wjechał na chodnik przy przystanku autobusowym. Okazało się, że bytomianin złamał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 9. Akademia młodego kierowcy w Bytomiu

  W poniedziałek w budynku szkoły na Pl. Sobieskiego odbyły się zajęcia w ramach programu edukacyjnego Akademia Młodego Kierowcy. Na widowni zasiedli uczniowie klas mechaniczno-elektronicznych. Wykład poprowadził funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 10. Telefony, telefony.. ."Łapki na kierownicę"

  Od dzisiaj rozpoczyna się ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.