Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Aktualności

Polecamy

Stop seks turystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz!
Śląska Drogówka dla Kierowców
Report Racism
IDŹ-JEDŹ-ŻYJ-ROK PIESZEGO 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Cofając autem potrącił 78-latka

  Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszego 78-latka. Mężczyznę przy ulicy Bławatkowej potrącił kierujący renaultem 44-letni mieszkaniec Zabrza. Pokrzywdzony doznał licznych urazów.

 2. Zderzenie rowerzystów

  Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego zderzenia dwóch rowerzystów. Zdarzenie miało miejsce ok godz. 16.00 przy ul. Łagiewnickiej. Uczestniczyli w nim mężczyźni w wieku 28 i 43 lat. W wyniku zdarzenia starszy z nich doznał urazu. Pamiętajmy o ostrożności korzystając z jednośladów.

 3. Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

  Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ukarali mandatami 35 osób.

 4. Działania "Utylizacja" w Bytomiu

  Policjanci z bytomskiej drogówki wspomagani przez mundurowych z jednostek garnizonu śląskiego sprawdzali ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na pojazdy, które mogły przewozić towar niedozwolony i zagrażający środowisku. Podczas akcji skontrolowano 120 pojazdów oraz nałożono mandaty.

 5. Podsumowanie działań "NIE DLA PRĘDKOŚCI"

  Wczoraj policjanci z Bytomia prowadzili działania "NIE DLA PRĘDKOŚCI". Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Mundurowi ukarali 19 kierowców za zbyt szybką jazdę.

 6. Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy"

  Bytomska drogówka podsumowała działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 15 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj.

 7. Trwają działania "Nie dla prędkości"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta trwa policyjna akcja „Nie dla prędkość”. Biorą w niej udział mundurowi z bytomskiej drogówki. Policjanci kontrolują, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu.

 8. Wpadli pijani rowerzyści

  W związku ze wzrostem zdarzeń z udziałem rowerzystów mundurowi z bytomskiej drogówki w ramach programu poprawy bezpieczeństwa zwiększyli kontrolę kierujących jednośladami. Wczoraj policjanci zatrzymali czterech pijanych rowerzystów. Badanie alkomatem wykazało u nich od 0,3 do ponad 0,6 promila. Mundurowi ukarali ich mandatami karnymi.

 9. "Bezpieczny pieszy" na bytomskich drogach

  Dzisiaj od rana na terenie naszego miasta bytomska drogówka prowadzi działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Ponadto kontrola stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

 10. Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

  Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ukarali mandatami 22 osób.