Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Komunikaty Wydziału Wykroczeń

  Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców kradzieży oraz kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych. Osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 2. Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bytomiu

  Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach, w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników. Do działań przyłączyła się również bytomska drogówka.

 3. Kolejni kierowcy z zakazem eliminowani z ruchu

  Wczoraj 2 kierowców, którzy nie stosowali się do decyzji sądu, wyeliminowali z dróg stróże prawa. Oboje kierowali osobówkami pomimo faktu, że posiadali zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną. Teraz grozi im do 5 lat za kratkami.

 4. Wypadek motocyklisty na Żołnierskiej

  Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ucierpiał 27-letni motocyklista. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

 5. Kierowca opla z 2 promilami

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj wieczorem przez policjantów z drogówki. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

 6. Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

 7. Czworo nietrzeźwych wsiadło za kierownicę

  Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Tylko w weekend drogówka zatrzymała 4 pijanych kierowców w wieku od 21 do 50 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,3 do nawet jednego promila alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

 8. Zderzenie aut na Zabrzańskiej

  Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce na ul. Zabrzańskiej. Doszło tam do kolizji samochodu BMW i Skoda. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 9. Policjanci podczas akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

  Od wtorku w okolicach bytomskich szkół porządku i bezpieczeństwa uczniów pilnują policjanci drogówki oraz strażnicy miejscy. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma na celu zminimalizowanie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W najbliższych dniach odbędą się też spotkania z uczniami.

 10. Zareagowali świadkowie

  To kolejny przykład braku społecznej zgody na jazdę po pijanemu. Wczoraj na ul. Batorego doszło do obywatelskiego zatrzymania. Świadek zareagował i uniemożliwił jazdę kierowcy peugeota, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Teraz bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności tej interwencji.