Trwa akcja "SMOG" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Trwa akcja "SMOG"

Data publikacji 12.06.2019

Stróże bezpieczeństwa na naszych drogach sprawdzają dzisiaj poziom zadymienia spalin pojazdów podczas działań „SMOG”. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na pojazdy, których stan techniczny może wskazywać na przekroczenie wydzielanych spalin. Podczas akcji z mundurowymi współpracują bytomskie stacje kontroli pojazdów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu prowadzą dzisiaj działania „SMOG”. Mundurowi sprawdzają czy samochody poruszające się po naszych drogach nie zanieczyszczają zanadto naszego środowiska. Podczas działań stróże prawa dokonują pomiaru zadymienia spalin pojazdów z silnikami diesla i benzyny. W trakcie działań mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz dokumentacje pojazdów przewożących towary lub osoby. Z policjantami współpracują bytomskie stacje kontroli pojazdów, gdzie dokonywana jest szczegółowa analiza spalin pojazdów. Stróże prawa zapowiadają, że tego typu działania prowadzone będą cyklicznie.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.