Podsumowanie działań "NURD" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 10.08.2018

Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi ujawnili łącznie 114 wykroczeń w tym aż 89 na kierowców. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Ponadto mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe.

Mundurowi nałożyli 16 mandatów karnych, w tym 10 na kierowców. Ujawniono łącznie 114 wykroczeń. Piesi popełniali wykroczenia przeważnie przechodząc w miejscach niedozwolonych oraz nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej. Kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych oraz inne wykroczenia. Wobec 2 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. 96 osób pouczono. Zatrzymano 4 pijanych rowerzystów.