Bytomianin ujął 15-letniego złodzieja - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Bytomianin ujął 15-letniego złodzieja

Data publikacji 06.08.2018

Wypoczywający na terenie basenu miejskiego mężczyzna ujął 15-latka, który ukradł plecak z telefonem komórkowym 17-latkowi. Młody bytomianin trafił do komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. Śledczy przesłuchali go w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Teraz 15-latek odpowie przez sądem.

W sobotę około południa 25-letni bytomianin wypoczywający na terenie basenu miejskiego przy ulicy Wrocławskiej zauważył podejrzane zachowanie młodych chłopców. Mężczyzna zaczął ich obserwować. W pewnym momencie zauważył jak zabrali plecak innej osobie korzystającej z basenu. 25-latek ruszył za młodymi złodziejami. Przy ogrodzeniu ujął młodego chłopca, który miał przy sobie skradziony wcześniej plecak. Powiadomiono policjantów, którzy na miejscu zatrzymali 15-latka. Pokrzywdzonym okazał się 17-latek, który w plecaku miał telefon komórkowy. Dzięki natychmiastowej reakcji 25-latka, pokrzywdzony odzyskał swoje rzeczy. Śledczy z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego przesłuchali młodego złodzieja w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Teraz 15-latek odpowie przed sądem.

Na uwagę zasługuje postawa mężczyzny, który widząc kradzież natychmiast zareagował ujmując złodzieja i odzyskując skradzione przedmioty. Gratulujemy postawy godnej naśladowania.