Mundurowi zabezpieczali 75. Tour de Pologne w Bytomiu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Mundurowi zabezpieczali 75. Tour de Pologne w Bytomiu

Data publikacji 06.08.2018

Bytomscy stróże prawa wspólnie z innymi służbami zabezpieczali przejazd kolarzy podczas II etapu 75. Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiegała ulicami miasta około godziny 16.30. Od rana zmieniona była organizacja ruchu w centrum miasta. Bezpieczeństwa kolarzy pilnowało ponad 100 mundurowych, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i żołnierze oraz 50 wolontariuszy.

Wczoraj w Bytomiu odbyła się trzeci raz z rzędu wielka impreza kolarska. Podczas II etapu 75. Tour de Pologne najlepsi kolarze na świecie przejechali ulicami miasta, walcząc o punkty w premii specjalnej, której meta mieściła się przy pl. Jana III Sobieskiego. Wczorajszy etap rozpoczął się o 15.25 w Tarnowskich Górach, następnie kolarze przejechał m.in. przez Piekary Śląskie, około godziny 16.30 ulicą Jana Nowaka-Jeziorańskiego wjechali do Bytomia. Następnie przejechali ulicami: Dworską, Powstańców Śląskich, Sandomierską, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, placem Wolskiego, Łagiewnicką, Świętochłowicką, Św. Piotra oraz ulicą Tulipanów, skąd wyścig wjechał do Chorzowa. Około godziny 16.40 kolarze zawitali na mecie premii specjalnej, gdzie zorganizowano strefę kibica. Zostali gorąco przywitani przez mieszkańców. W tym roku Tour de Pologne jest organizowany pod znakiem 100-lecia niepodległości Polski. Z tej okazji pracownicy Biura Promocji Bytomia rozdali zgromadzonym kibicom kilkaset biało-czerwonych chorągiewek, które ubarwiły przejazd kolarzy. Peleton prowadzili policjanci w radiowozach i na motocyklach. Stróże prawa pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa II etapu.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie.

Ładowanie odtwarzacza...