Święto Policji w bytomskim garnizonie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Święto Policji w bytomskim garnizonie

Data publikacji 30.07.2018

Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektora Piotra Kuci oraz Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, inspektora Karola Fajera bytomscy policjanci otrzymali nominacje na kolejne stopienie policyjne. Uroczysta gala z okazji Święta Policji odbyła się w piątek w sali Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

W sali Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżającego się Święta Policji. Podczas akademii Zastępca Komendanta Wojewódzki Policji w Katowicach, inspektor Piotr Kucia wraz z szefem bytomskiego garnizonu inspektorem Karolem Fajerem, wręczył policjantkom i policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne.

W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki konkursu na najlepszego dzielnicowego oraz „Policjanta z powołania” . To wspólna inicjatywa bytomskiej komendy i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Dzielnicowym Roku został aspirant sztabowy Andrzej Pietraszek z komisariatu w Szombierkach, natomiast policjantem z powołania został aspirant sztabowy Krzysztof Niedźwiecki, dzielnicowy z komisariatu w Miechowicach.

W uroczystościach uczestniczył Prezydent Miasta Bytomia Pan Damian Bartyla, który wspólnie z komendantem Karolem Fajerem za szczególne osiągnięcia w służbie nagrodził 96 policjantów oraz 10 pracowników cywilnych bytomskiej komendy.

Wszystkim nominowanym i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.