Podsumowanie działań "NURD" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 10.04.2018

Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 85 mandatów karnych w tym aż 56 na kierowców. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Ponadto mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe. Policjanci informują jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas jazdy na rowerze. Zaznaczają, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze i w dużej mierze zależy od Nas samych a elementy odblaskowe pozwalają kierowcą szybciej dostrzec rowerzystów.

Mundurowi nałożyli 85 mandatów karnych, w tym 56 na kierowców, 29 na pieszych oraz 1 na rowerzystę. Piesi popełniali wykroczenia przeważnie przechodząc w miejscach niedozwolonych – 29 osób oraz nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej – 2 osoby. Kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych – 62 osoby oraz inne wykroczenia. Wobec 2 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. 13 osób pouczono.