Wiadomości

Działania "Prędkość" z wykorzystaniem nowego urządzenia

Data publikacji 06.01.2018

Wczoraj od wczesnych godziny rannych policjanci z Bytomia prowadzili działania "PRĘDKOŚĆ". Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Policjanci ukarali 119 kierowców za zbyt szybką jazdę oraz zatrzymali dwa prawa jazdy.

Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Wczoraj bytomscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Na amatorów szybkiej jazdy czekały dotkliwe grzywny. Stróże prawa w trakcie prowadzonych działań sprawdzali też stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci ujawnili 119 przekroczeń prędkości. Stróże prwa korzystali z nowego urządzenia do pomiaru prędkości. Sprzęt, który niedawno otrzymali do walki z piratami drogowymi rejestruje pomiar predkości pojazdu. Teraz kierowcy, kiedy zobaczą na ekranie rejestratra swój pojazd oraz prędkość z jaką jechali nie prowadzą zbędnej dyskusji z policjantami. Wcześniej wielokrotnie dochodziło do sytuacji, że twierdzili, że to nie ich prędkość została zarejestrowana lub urządzenie jest wadliwe i nie zgadzali się na przyjęcie manadatu za wykroczenie. Wtedy stróże prawa kierowali wniosek o ukarania kierowcy do sądu. Teraz osoby prowadzące pojazd z nadmierną prędkością nie mają argumentów do podważenia pomiarów wykonywanych przez nowy miernik prędkości.