Przedszkolaki „kręci bezpieczeństwo” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Przedszkolaki „kręci bezpieczeństwo”

Data publikacji 05.07.2017

Policjanci prewencji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa odwiedzili placówkę przy ulicy Prokopa. Podczas prowadzonej prelekcji mundurowi przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacji. Policjantom towarzyszył pies Sznupek.

Dzieci z przedszkola przy ulicy Prokopa też „kręci bezpieczeństwo”. W ramach ogólnopolskiej kampanii policjanci prewencji odwiedzili dzisiaj palcówkę. W czasie prelekcji mundurowi przekazali najmłodszym, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Ponadto stróże prawa omówili temat bezpieczeństwa dzieci podczas letniego wypoczynku, w szczególności wypoczynku nad wodą, zabaw na podwórku, przejazdu samochodem i w kontaktach z obcymi. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem oglądali elementy wyposażenia stróżów prawa. Dodatkową atrakcją była obecność Sznupka- maskotki śląskiej Policji.

Akcja organizowana jest pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ładowanie odtwarzacza...