Dozór dla pseudokibiców za pobicie piłkarza - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Dozór dla pseudokibiców za pobicie piłkarza

Data publikacji 10.02.2017

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców bytomskiego klubu piłkarskiego, którzy pobili 29-letniego piłkarza innej drużyny. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Stroszek. Pokrzywdzony został napadnięty i pobity, kiedy wracał z meczu sparingowego. Zatrzymani w wieku 27 i 29 lat usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz nałożył na nich poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Mieszkańcom powiatu będzińskiego grozi do 3 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem media rozpowszechniły informację o pobiciu w Bytomiu piłkarza jednej drużyn. Według tych relacji, zawodnik miał zostać pobit około południa, na ulicy w dzielnicy Stroszek, prawdopodobnie przez pseudokibiców bytomskiej drużyny piłkarskiej. W związku z faktem, że pokrzywdzony sam nie zgłosił się na policję, stróże prawa sami dotarli do bytomianina. Mundurowi potwierdzili fakt, że 29-latek został pobity i ma obrażenia głowy. Mężczyzna oświadczył jednak, że nie wie kto go pobił i dlaczego. Mężczyzna poinformował policjantów, że obecnie nie potrzebuje pomocy i nie wie czy będzie składał zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci wręczyli piłkarzowi wezwanie do stawienie się w dniu następnym w bytomskiej komendzie.

Bytomscy policjanci rozpoczęli zbieranie informacji o przedmiotowym zdarzeniu. Bytomscy kryminalni z zespołu do spraw kibiców już w poniedziałek rano mieli własne informacje dotyczące pobicia zawodnika. Trop prowadził śledczych do grupy pseudokibiców. Stróże prawa z Bytomia podjęli współpracę z policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz z Tarnowskich Gór. 
Policjanci ustalili dwóch sprawców napaści na piłkarza. W środę wspólne działania bytomskich i katowickich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania mieszkańców powiatu będzińskiego. Trafili oni do policyjnego aresztu. Jak się okazało mężczyźni w wieku 27 i 29 lat utożsamiali się z pseudokibicami jednego z klubów piłkarskich. Starszy z nich posiadał już na swoim koncie zakaz stadionowy na mecze piłki nożnej tego klubu, za wybryki w trakcie jednego z meczów.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i zostali doprowadzeni do bytomskiej prokuratury. Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem oraz nałożył na nich poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Pseudokibicom grozi teraz do 3 lat więzienia. 

Ładowanie odtwarzacza...