2. Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych

Data publikacji 22.09.2015

Już po raz siódmy biegacze z całej Polski wzięli udział w Bytomskim Półmaratonie. Tym razem było ich ponad 1600. W ramach imprezy zorganizowano 2 Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Wśród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg, wylosowany został samochód.

W niedzielę o 11.00 w  Bytomiu Miechowicach - odbyła się jedna z największych imprez lekkoatletycznych na Śląsku, czyli 7. Bytomski Półmaraton. Jest to bieg uliczny, rozgrywanym na dystansie 21097,5 m, czyli połowie długości biegu maratońskiego. Obok biegaczy udział wzięli w nim też miłośnicy chodzenia z kijkami oraz wózkarze. Na liście startowej znaleźli się zarówno krajowi, jak i zagraniczni zawodnicy.

Kolejny raz w historii imprezy przeprowadzono 2 Półmaraton Bytomskich Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, w którym udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Dariusz Dziurka.

Mundurowym zwycięzcą został Tomasz Guzdek, pełniący służbę w PSP Bytom, II miejsce zajął Michał Janicki z Komisariatu IV Policji w Bytomiu, a III Daniel Dyduk z Wydziału Prewencji KMP Bytom.

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrodę główną – osobową toyotę. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

W trakcie imprezy policjanci z Bytomia propagowali założenia kampanii edukacyjnej "ROK PIESZEGO 2015", a nad bezpieczeństwem uczestników czuwała bytomska drogówka.