Policjanci uczestniczyli w 5. Bytomskim Półmaratonie

Data publikacji 24.09.2013

Ponad 1500 biegaczy stanęło na starcie jubileuszowego 5. Bytomskiego Półmaratonu. Zawody odbyły się w minioną niedzielę. Trasa prowadziła przez dzielnicę Miechowice. Wśród uczestników było kilkunastu funkcjonariuszy bytomskiej komendy na czele z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarzem Dariuszem Dziurka.

Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwali bytomscy stróże prawa oraz strażnicy miejscy. Funkcjonariusze byli na każdym ważnym skrzyżowaniu i drogach wyjazdowych. Podobnie jak w latach wcześniejszych start i meta biegu zlokalizowana była w Miechowicach na ul. Dzierżonia. W niedzielę jako biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców na co dzień trenujących w klubach. Stawka biegu była bardzo wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. W imprezie wystartowała rekordowa liczba ponad 1500 biegaczy, dlatego wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną – samochód osobowy. Podczas imprezy rozlosowano także cenne nagrody rzeczowe, takie jak: sprzęt AGD, rower treningowy. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę. Zwycięzcą tegorocznej edycji Bytomskiego Półmaratonu został Etiopczyk. Trasę ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 01:10:25. Drugie miejsce ze stratą 6 sekund zajął reprezentant Kenii, a na najniższym stopniu podium stanął bytomianin a do zwycięzcy stracił blisko trzy minuty.