Uroczystości

Zmiana warty na stanowisku komendanta komisariatu w Miechowicach

Wczoraj w komisariacie w Miechowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Komisariatu Policji I w Bytomiu. Został nim podkomisarz Wojciech Nowak. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Bytomiu młodszy inspektor Karol Fajer.

Nowego komendanta uroczyście wprowadził Komendant Miejski Policji w Bytomiu młodszy inspektor Karol Fajer. Na uroczystości obecni byli również policjanci tego komisariatu wraz z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji I komisarzem Piotrem Misztalem oraz zwalniającym stanowisko podinspektorem Tomaszem Cichym. Nowy komendant miechowickiego komisariatu w Policji służy od 26 lat. Wojciech Nowak ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa od początku jest związana z garnizonem bytomskim. Pełnił służbę w Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji II przy ul. Chrzanowskiego do 2004 roku. Od 1 stycznia 2005 roku w Wydziale dw z Przestępczością Gospodarczą naszej komendy. Zajmował stanowiska od policjanta do specjalisty aby w kwietniu 2014 roku zostać Naczelnikiem Wydziału Prewencji KMP Bytom. Od lipca 2014 roku zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. 

Decyzją szefa bytomskiej policji, młodszego inspektora Karola Fajera, podkomisarz Wojciech Nowak został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji I w Bytomiu z dniem 4 stycznia 2017 roku.

Jednocześnie ze stanowiska po ponad 4 latach ustąpił podinspektor Tomasz Cichy, która odszedł na zasłużoną emeryturę po 26 latach służby. Pan Tomasz 17 lat swojej kariery zawodowej spędził w będzińskim garnizonie. Zanim w 2012 roku objął stanowisko komendanta miechowickiego komisariatu pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz sosnowieckim garnizonie.


 

Ładowanie odtwarzacza...