Nowy komendant komisariatu w Szombierkach - Uroczystości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Uroczystości

Nowy komendant komisariatu w Szombierkach

W komisariacie w Szombierkach odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Komisariatu Policji IV w Bytomiu. Został nim podkomisarz Grzegorz Bożyk. Wprowadzenia dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Dariusz Dziurka.

Nowego komendanta komisariatu w Szombierkach uroczyście wprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Dariusz Dziurka. Na uroczystości obecni byli również policjanci tego komisariatu wraz ze zwalniającym stanowisko podkomisarzem Waldemarem Czaplą. Nowy szef policjantów z Szombierek w Policji służy od 14 lat. Grzegorz Bożyk ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w 1996 roku w jednostce wojskowej. Następnie w 2003 roku związał się z zakopiańskim garnizonem policji. Pełnił tam służbę w sekcji prewencji, awansując na detektywa sekcji kryminalnej. Kolejno od kwietnia 2009 roku był detektywem w Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji III w Bytomiu. Następnie od czerwca 2012 roku był specjalistą w Wydziale Kryminalnym KMP Bytom. Od marca 2014 roku pełnił funkcję Zastępcy a po roku został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KP III w Bytomiu. W czerwcu 2016 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Decyzją szefa bytomskiej policji, młodszego inspektora Karola Fajera, podkomisarz Grzegorz Bożyk został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji IV w Bytomiu z dniem 15 stycznia 2017 roku.

Jednocześnie ze stanowiska ustąpił podkomisarz Waldemar Czapla, który awansował na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji II w Bytomiu.

Ładowanie odtwarzacza...