Nowe kadetki w ZDZ - Uroczystości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Uroczystości

Nowe kadetki w ZDZ

Kadeci klasy mundurowej LO w Bytomiu, które prowadzi Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, złożyli ślubowanie. Wśród młodych osób łączących swoją przyszłość ze służbą w mundurze, jest pięć dziewczyn, których marzeniem jest praca w Policji.

Kadeci klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, które prowadzi Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, złożyli ślubowanie. Wśród młodych osób łączących swoją przyszłość ze służbą w mundurze, jest pięć dziewczyn, których marzeniem jest praca w Policji.
W piątek po południu w utworzonym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu przy ul. Powstańców Śląskich, odbyła się bardzo miła uroczystość. W obecności swoich rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli oraz przedstawicieli służb mundurowych, ślubowanie złożyli uczniowie i uczennice wstępujące w poczet kadetów klasy mundurowej. Po raz pierwszy w szkole tej, oprócz młodzieży w zielonych mundurach pojawiły się uczennice noszące czarne mundury tzw. „ćwiczebne” występujące w Policji. Pięć dziewczyn, po złożeniu roty ślubowania, odebrały listy gratulacyjne z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu mł. insp. Leszka Surniaka.
Już w najbliższym czasie uczennice klasy mundurowej będą miały okazję do zapoznania się z wiadomościami o Policji i o tym, jak funkcjonuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu. Pierwsze zajęcia dla młodzieży odbędą się jeszcze w grudniu.