Galerie: zdjęć / filmów

Mł. asp. Anna Lenkiewicz "Bytomianką Roku 2017"

Młodszy aspirant Anna Lenkiewicz została nagrodzona tytułem "Bytomianka Roku 2017". Policjantce tytuł przyznało bytomskie stowarzyszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych. Uroczystość przyznania medalu honorowego odbyła się w Operze Śląskiej w Bytomiu. Wśród licznie zaproszonych gości, obecni byli również rodzice laureatki oraz szef bytomskich policjantów.

W piątek w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się uroczysta gala na, której wybrano Bytomiankę i Bytomianina Roku. Policjantka Anna Lenkiewicz i dyrektor Teatru Rozbark Adrian Lipiński zostali Bytomianką i Bytomianinem Roku 2017. Uroczystość uświetnił występ pięciu niebanalnych, wspaniałych bytomianek. Niezwykłe wokalistki z naszego miasta zaprezentowały bardzo szeroki repertuar. Na scenie wystąpiły: Mariola Konieczna, nazywana „bytomską Osiecką”, która zaprezentowała się w repertuarze poezji śpiewanej. Kasia Moś, ubiegłoroczna finalistka Konkursu Piosenki Eurowizji, którą zachwycili się widzowie na całym świecie. Kasia Grzesiek, piosenkarka, która odnajduje się doskonale w co najmniej kilku muzycznych gatunkach, poza gospel także w hip-hopie, jazzie czy popie. Marta Król specjalizująca się w muzyce jazzowej. Ewa Uryga, wokalistka, której głos porównywany jest do głosów takich sław, jak Mahalia Jackson czy Ella Fitzgerald. Mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych okrzyknęły ją magazyny: „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Całość poprowadziła, pochodząca z Bytomia i silnie z rodzinnym miastem związana dziennikarka, Anna Popek.

Stowarzyszenie Ligi Kobiet Nieobojętnych powstało w październiku 2004 roku. Ligę tworzą kobiety, którym los miasta i jego mieszkańców nie jest obojętny, które nie boją się wyzwań, chcą i potrafią działać. To kobiety wyjątkowe, mieszkające lub pracujące w Bytomiu. Skupione w ramach stowarzyszenia już od 13 lat wspierają swoje miasto społeczną inicjatywą, promując postawę pomocy i dawania drugiemu człowiekowi wartości, na które on właśnie w tej chwili czeka.

Stowarzyszenie co roku wybiera swoją laureatkę spośród 4 kobiet, które nagrodzono w trakcie mijającego roku. W styczniu nagrodzoną tytułem "Bytomianka Zimy 2017" została policjantka Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, młodszy aspirant Anna Lenkiewicz, na co dzień pełniąca obowiązki w Zespole do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji.

Po raz pierwszy w historii stowarzyszenia nagrodzono policjantkę. Anna Lenkiewicz, od lat angażuje się nie tylko zawodowo, ale i prywatnie w życie Bytomia. Jest inicjatorką i uczestniczką licznych projektów i przedsięwzięć ściśle związanych z realizowaniem profilaktyki społecznej, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Jej działalność jest skierowana do każdej z grup wiekowych, w tym głównie do dzieci i młodzieży oraz osób nieaktywnych zawodowo, jak również wymagających opieki innych. Stąd też bierze się jej wykraczające poza godziny i obowiązki służbowe zaangażowanie, także w działalność edukacyjną, prowadzoną w bytomskich placówkach oświatowych, klubach integracji społecznej lub zrzeszających środowiska emerytów i rencistów. Podczas spotkań z mieszkańcami przekazuje wiedzę wiktymologiczną, wskazując możliwości uchronienia się przed przestępstwami. Najmłodszych zaś uczy sposobów unikania niebezpieczeństw, mogących wynikać z nieostrożności w kontaktach z nieznajomymi, ale także zagrożeń pochodzących z cyberprzestrzeni.

Jako przedstawiciel Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, uczestniczy w pracach powołanego przez Prezydenta Bytomia Zespołu Interdyscyplinarnego, wykonującego zadania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jest też koordynatorem prowadzonego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu programu „Prawo Ochronnym Parasolem Dziecka”. Jest to program strategiczny, mający realny wpływ na ograniczenie patologicznych zachowań dorosłych wobec dzieci.

Tylko w ciągu ostatniego roku, współpracując między innymi z przedstawicielami bytomskich szkół, jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego, bytomskich ośrodków sportu oraz kultury, a także przedsiębiorcami, organizowała istotne z punktu widzenia mieszkańców miasta inicjatywy.

Za swoje szczególne zaangażowanie była nagradzana między innymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Prezydenta Miasta Bytomia. Jej zaangażowanie oraz aktywność w działalność pozazawodową i społeczną jest dostrzegana przez środowisko lokalne, o czym między innymi świadczy to, że w roku 2016 zdobyła tytuł Policjanta z Powołania. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru w konkursie było zaangażowanie w działania na rzecz wdrażania w środowiskach lokalnych systemowych rozwiązań, mających na celu przeciwdziałanie przemocy oraz doświadczenie w pracy na rzecz pomocy ofiarom przestępstw.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania