Olimpiada Sprawności Fizycznej w Bytomiu

Policjanci z Bytomia uczestniczyli w Olimpiadzie Sprawności Fizycznej dla uczniów. Organizacji w hali sportowej w Szombierkach podjął się Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Bytomiu. Zawodnicy zmagali się o Puchar Przechodni Komendanta Policji w Bytomiu oraz o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia.

W hali sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu przy ul. Modrzewskiego odbyła się VI Olimpiada Sprawności Fizycznej. Gimnazjaliści startowali w zawodach o Puchar Przechodni Komendanta Policji w Bytomiu oraz o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia. W Wojewódzkiej Olimpiadzie Sprawności Fizycznej zmagali się również uczniowie klas policyjnych i mundurowych. Rywalizowali o Puchar Komendanta Szkół Policji w Katowicach oraz w Szczytnie. Uczstniczyli w niej drużyny ze szkół z  Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich oraz Tarnowskich Gór. W prowadzeniu zawodów pomagali policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach oraz z bytomskiej komendy, którzy byli także sędziami w poszczególnych konkurencjach. Rywalizacja uczniowska odbywała się pomiędzy zespołami, na zasadach zbliżonych do tych, jakie obowiązują kandydatów do przyjęcia do służby w Policji. Wśród gimnazjalistów zwycięska okazała się drużyna z Gimnazjum Nr 3 w Bytomiu. Kolejne II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Nr 7 w Bytomiu, a III miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum Nr 14 w Bytomiu. W kategorii szkół średnich zwyciężyli licealiści z 14 Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Kolejne II miejsce zajęli uczniowie ogólniaka nr 15 w Katowicach a III miejsce wywalczyli organizatorzy olimpiady z Zespołu Szkół Administracyjno – Ekonomicznych w Bytomiu. Puchary wręczał zwycięzcom Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Dariusz Dziurka. Uczestnikom zostały wręczone nagrody o charakterze sportowym oraz pamiątkowe dyplomy.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 27.85 MB)