Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Potrącenie 15-latki na pasach

Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku z udziałem pieszej 15-latki. Bytomiankę przechodzącego przez pasy potrącił samochód osobowy kierowany przez 18-latka. Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

W sobotę wieczorem przy ulicy Zabrzańskiej doszło do wypadku drogowego. 18-latek kierujący osobowym oplem potrącił dziewczynkę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów 15-latka prawidłowo przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Na skutek wypadku mieszkanka Bytomia z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy. Teraz okoliczności i przyczyny wypadku badają bytomscy śledczy.

Pamiętajmy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.