Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Turniej motoryzacyjny w „Mechaniku”

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Samochodowych w Bytomiu uczestniczyli w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Jednym z etapów Turnieju jest rozwiązanie testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu i udzielenia pierwszej pomocy.

Uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Samochodowych w Bytomiu uczestniczyli w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Jednym z etapów Turnieju jest rozwiązanie testu ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu i udzielenia pomocy przedmedycznej. Test odbywał się pod czujnym okiem bytomskich mundurowych.
Dzisiaj przed południem, w Zespole Szkół Mechaniczno – Samochodowych w Bytomiu, odbył się pierwszy z etapów eliminacji do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniej ten jest organizowany przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, MSW, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, MEN oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, upowszechnianie wiedzy z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, a także przygotowanie do uprawiania sportów motorowych.
W dzisiejszych eliminacjach uczestniczyła drużyna z bytomskiego „Mechanika”. Zawodnicy rozwiązujący test, musieli odpowiedzieć na pytania między innymi dotyczące holowania pojazdów, warunków przewozu osób i ładunków, przepisów dotyczących pieszych, wykonywania manewrów na drodze, jak również wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Test wielokrotnego wyboru przygotowali i po wypełnieniu przez uczestników sprawdzili policjanci z bytomskiej komendy. Wiedzę poszczególnych zawodników, funkcjonariusze ocenili bardzo wysoko.
Życzymy im powodzenia na kolejnych etapach Turnieju.