Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Przyszli kierowcy zmagali się w turnieju

Policjanci z bytomskiej drogówki przeprowadzili wśród uczniów bytomskich szkół eliminacje do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów jest Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego oraz KMP w Bytomiu.

Policjanci z bytomskiej drogówki przeprowadzili wśród uczniów bytomskich szkół eliminacje do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów jest Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz KMP w Bytomiu.

27 marca 2012 r., w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu przy ul. Szymały, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowanym przez pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przy współudziale policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bytomiu.
W turnieju uczestniczyli uczniowie z bytomskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. W sumie na testach stawiło się 36 zawodników. Każdy z nich musiał rozwiązać przygotowany przez bytomskich mundurowych test składający się z 25 pytań. Gimnazjaliści mieli nieco trudniejsze zadanie, bowiem ich test dawał możliwość wyboru więcej, niż jednej poprawnej odpowiedzi. Po zaliczeniu teorii, uczestnicy zawodów pokazali swoje umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Nagrody dla zwycięzców ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bytomiu oraz prywatny przedsiębiorca z Bytomia.
Drużynowo wśród szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, zaś wśród gimnazjów najwyższe miejsce zdobyli wychowankowie Gimnazjum nr 15.
Zawodnicy o podium walczyli również indywidualnie. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach szkolnych zajęli Norbert Świrk ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Adam Pandza z Gimnazjum nr 15.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.