Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Kiedyś też będą kierowcami

Licealiści z klasy policyjnej ZDZ w Katowicach mieli okazję przyjrzeć się kontrolom ciężarówek prowadzonym przez policjantów z ETDiE. Towarzyszenie doświadczonym policjantom, to dobra okazja dla przyszłych kierowców, do poznawania przepisów drogowych.

Licealiści z klasy policyjnej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach mieli okazję przyjrzeć się kontrolom ciężarówek prowadzonym przez policjantów z Ekipy Transportu Drogowego i Ekologii. Towarzyszenie doświadczonym policjantom, to również dobra okazja dla przyszłych kierowców, do poznawania przepisów drogowych.

Dzisiaj razem z patrolem Ekipy Transportu Drogowego i Ekologii, składającego się z policjanta KMP w Gliwicach oraz policjanta z bytomskiej drogówki, na patrol wybrali się licealiści uczęszczający do klasy o profilu policyjnym. Uczący się w Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach nastolatkowie, po raz kolejny mieli możliwość przyjrzeć się pracy mundurowych. Tym razem uczestniczyli w kontrolach pojazdów ciężarowych i dostawczych, do czego wykorzystywany jest sprzęt specjalistycznego radiowozu z gliwickiej komendy. Młodzież towarzysząca funkcjonariuszom w służbie, chętnie korzysta też z doświadczenia policjantów, poznając niejako przy okazji przepisy, których jako przyszli kierowcy, będą musieli przestrzegać.