Rok Pieszego - 2018

Poszukujemy sprawców potrącenia pieszych w Stroszku

Bytomscy policjanci poszukują sprawców potrącenia pieszych w Stroszku. Do zdarzeń doszło 24 i 25 stycznia br w rejonie ul. Strzelców Bytomskich a ul. Długa. Pokrzywdzona to 17 latka oraz 53-latek. W obu przypadkach kierowcy uciekli z miejsca wypadku. Świadków zdarzeń prosimy o kontakt.

W środę około godz. 17.00 przy ul. Długiej 17-latka przechodziła przez pasy mając zielone światło. Bytomianka została potrącona będąc na przejściu dla pieszych. Kierowca nie zatrzymał się i uciekł pozostawiając dziewczynę na jezdni. 17-latka z urazem nogi trafiła do szpitala. Kolejno dzień później około godz. 7.00 53-latek przechodził przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Długiej z ul. Strzelców Bytomskich. Mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy koloru czarnego. W tym przypadku kierowca również uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. Bytomianin z urazem nogi trafił do szpitala. Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają teraz oba wypadki oraz poszukują kierowców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia.

Świadków zdarzeń lub osoby mające wiedzę co do okoliczności wypadków prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bytomiu ul. Powstańców Warszawskich 74 tel. 32 388 82 55 lub Komisariatem V Policji w Bytomiu pl. Żeromskiego 8 tel. 32 396 39 10.