Drogówka podsumowała wczorajsze działania - Rok Pieszego - 2018 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2018

Drogówka podsumowała wczorajsze działania

Bytomska drogówka podsumowała działania „PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 17 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj od godzin rannych.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania "PIESZY". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych. Zwracano uwagę na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców i ich zachowanie względem pieszych.

Mundurowi nałożyli 17 mandatów karnych, w tym 6 na pieszych i 11 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia gównie przechodząc w miejscach niedozwolonych. Natomiast kierowców karano za nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Kilka osób pouczono.