Rok Pieszego - 2017

Działania drogówki i strażników miejskich na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Policjanci z drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi podsumowali wczorajsze działania „Monitoring przejść dla pieszych gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe i nałożyli łącznie 38 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspomagana była miejskim monitoringiem.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, a dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych, potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci z drogówki oraz strażnicy miejscy prowadzili wspólne działania „Monitoring przejść dla pieszych gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz prawidłowe poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Policjanci zapewniają, że nie było pobłażania dla pieszych i kierowców za łamanie przez nich przepisów prawa i stwarzanie zagrożenia na drodze. Stróże prawa w działaniach wykorzystali monitoring miejski. Na ujawnione wykroczenie, które zarejestrowały kamery natychmiast reagowali mundurowi.

Stróże prawa nałożyli 38 mandatów karnych w tym 37 na kierowców. Aż 33 osoby popełniływykroczenia względem bezpieczeństwa pieszych. Wobec dwóch osób policjanci skierują wnioski do sądu. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na zły stan techniczny. Jeden pieszy został ukarany mandatem karnym za przejście jezdni w miejscu niedozwolonym.

Ładowanie odtwarzacza...