Potrącenie pieszego na pasach - Rok Pieszego - 2017 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2017

Potrącenie pieszego na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ulicy Strzelców Bytomskich. Jadący fordem 34-latek potrącił na pasach mężczyznę. 66-letni bytomianin z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00 przy ulicy Strzelców Bytomskich w Suchej Górze. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 34-latek prawdopodobnie nie ustąpił mężczyźnie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 66-letni bytomianin z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący autem mieszkaniec Świętochłowic posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.