Kolejne potracenie na pasach - Rok Pieszego - 2016 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2016

Kolejne potracenie na pasach

Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszej 72-latki. Mieszkankę Bytomia na pasach potrącił samochód osobowy kierowany przez 61-latka. Pokrzywdzona z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy

Wczoraj popołudniu przy ul. Powstańców Śląskich doszło do wypadku drogowego. 61-letni tarnogórzanin kierujący fiatem potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów 72-latka przechodziła przez pasy. Na skutek wypadku mieszkanka Bytomia z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Po udzielonej pomocy została zwolniona do domu. Stróże prawa kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Teraz okoliczności i przyczyny wypadku badają bytomscy śledczy.

Niestety mamy kolejny przypadek potrącenia osoby na przejściu dla pieszych w ostatnim czasie. Jest to również przykład na to jak istotne i ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Szczególnie w okresie zimowym gdy szybko zapada zmrok. Przypominamy i apelujemy do pieszych o noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, kiedy zmieniające się szybko warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok powodują znaczne pogorszenie widoczności i warunków drogowych.