Potrącenie 11-latki na pasach - Rok Pieszego - 2016 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2016

Potrącenie 11-latki na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ul. Piłsudskiego. Jadący mitsubishi 59-latek potrącił na pasach dziewczynkę. 11-letnia bytomianka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15.00 na ulicy Piłsudskiego. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 11-latka przechodziła przez przejście dla pieszych. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący mitsubishi 59-latek potrącił dziewczynkę. Kierowca był trzeźwy. Na skutek wypadku piesza doznała obrażeń ciała. Młoda bytomianka trafiła do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że w okresie jesiennym należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.