Drogówka przypomina o noszeniu odblasków - Rok Pieszego - 2016 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2016

Drogówka przypomina o noszeniu odblasków

Policjanci z bytomskiej drogówki rozdawali odblaski kierowcom w Bytomiu. Tego typu nietypowa akcja podyktowana jest troską stróży prawa o bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że po zmroku piesi i rowerzyści są zdecydowanie mniej widoczni dla kierowców. Niestety niejednokrotnie stają się ofiarą tragicznych wypadków. Pamiętajmy o odblaskach!

Jesień już na stałe zawitała na nasze drogi. Nastał okres, kiedy to wzrasta ryzyko wypadków drogowych z udziałem pieszych. Krótszy dzień, opady deszczu, mgła, zalegające liście na drodze to wszystko powoduje, że kierowcy zmuszeni są do większego uwagi prowadząc auto. Ponadto piesi w pochmurne, deszczowe dni przeważnie ubierają ciemne ubrania. Aura oraz ubiór przechodniów powoduje, że dla kierowcy pieszy znacznie później jest widoczny. Niejednokrotnie w ostatniej chwili kierowca zdąży wyhamować aby nie doszło do tragedii. Niestety nie zawsze ostre hamowanie kończy się bez konsekwencji. Aby zapobiec takiemu scenariuszowi bytomscy policjanci postanowili zachęcić bytomian do używania elementów odblaskowych podczas pieszego poruszania się ulicami miasta oraz poza terenem zabudowanym. Stróże prawa rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe, które gdy jest ciemno znacznie wcześniej pomogą kierowcy dostrzec pieszego. Tego typu odblaski zapobiegną niejednej tragedii. Takie elementy odblaskowe są niewielkim kosztem ale za to mogą ogromnie wpłynąć na w nasze i naszych dzieci bezpieczeństwo. 

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości do 500 złotych.

Ładowanie odtwarzacza...