Potrącenie pieszej 12-latki na pasach - Rok Pieszego - 2016 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2016

Potrącenie pieszej 12-latki na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ul. Zabrzańskiej. Jadąca hondą 35-latka z Katowic potrąciła na pasach dziewczynkę. 12-letnia bytomianka trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Apelujemy o używanie odblasków.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13.00 na ulicy Zabrzańskiej. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 12-latka przechodziła przez przejście dla pieszych. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierująca hondą 35-latka potrąciła dziewczynkę. Mieszkanka Katowic była trzeźwa. Na skutek zdarzenia piesza doznała ogólnych obrażeń ciała. Młoda bytomianka trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że w okresie jesiennym należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.