Podsumowanie działań "NURD" - Rok Pieszego - 2016 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2016

Podsumowanie działań "NURD"

Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 75 mandatów karnych. Policjanci prowadzili na ternie naszego miasta działania od godziny 06:00 do 22:00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszają się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nałożyli 75 mandatów karnych w tym 60 na pieszych, 8 na kierowców oraz 8 na rowerzystów. Piesi głównie popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych ( 60 osób). Kierowców ukarano mandatami karnym za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowy przejazd przez pasy oraz inne wykroczenia nie związanych z ruchem pieszych. Rowerzyści popełniali wykroczenia za przejazd przez przejście dla pieszych oraz inne wykroczenia. Pięć osób pouczono.