Działania "NURD" w Bytomiu - Rok Pieszego - 2016 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2016

Działania "NURD" w Bytomiu

Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 70 mandatów karnych. Policjanci prowadzili na ternie naszego miasta działania od godziny 06:00 do 22:00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszają się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi ujawnili 78 wykroczeń nakładając 70 mandatów karnych w tym 47 na pieszych, 20 na kierowców oraz 3 na rowerzystów. Pouczono 7 osób a wobec jednego kierowcy skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Piesi głównie popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych ( 51 osób) oraz przechodząc na czerwonym świetle (2 osoby). Kierowców ukarano mandatami karnym za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu ( 2 osoby) oraz inne wykroczenia nie związanych z ruchem pieszych. Jednego z rowerzystów ukarano mandatem karnym za przejazd jednośladem przez przejście dla pieszych.

Ładowanie odtwarzacza...