Festyn "ROK PIESZEGO 2015" w bytomskim parku - Rok Pieszego - 2015 - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Rok Pieszego - 2015

Festyn "ROK PIESZEGO 2015" w bytomskim parku

W minioną sobotę w bytomskim parku odbyła się impreza plenerowa w ramach wojewódzkiej kampanii edukacyjnej „ROK PIESZEGO 2015”. Jest to profilaktyczny cykl działań mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych. W trakcie uroczystości przeprowadzono liczne zawody, w których uczestniczyło 80 osób. Wśród uczestników wylosowano nagrodę specjalną.

W sobotę w naszym mieście odbyła się impreza plenerowa w ramach wojewódzkiej kampanii edukacyjnej „ROK PIESZEGO 2015”. Jest to profilaktyczny cykl działań mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza pieszych. W ramach kampanii funkcjonariusze miejscowej komendy będą prowadzić spotkania, których celem jest zwiększenie świadomości i kształtowanie właściwych zachowań, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Przekazywane będą informacje, jak należy postępować, aby ograniczyć zdarzenia drogowe.

Podczas imprezy w bytomskim parku miejskim im. Franciszka Kachla odbyły się wyścigi rowerowe, pokaz policyjnego furgonu profilaktycznego i symulatora dachowania, koncert orkiestry policyjnej, pokaz judo oraz wiele konkursów i zabaw dla dzieci. Dla wszystkich zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. Ponadto wśród uczestników wyścigów rowerowych została wylosowana nagroda specjalna - roweru. Organizacji festynu podjęła się Komenda Miejska Policji w Bytomiu wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. 

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...