Rok Pieszego - 2014

Potrącenia pieszych na pasach. Apelujemy o ostrożność!

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych z udziałem pieszych. W weekend na bytomskich drogach kierowcy potrącili na pasach łącznie 5 osób. Pieszy z ogólnymi obrażeniami trafiali do szpitala gdzie pozostawali na obserwacju lub byli zwalniani do domów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność na drogach oraz podczas przechodzenia przez jezdnię!

Tylko jednego dnia doszło do potrącenia 4 osób. Przy ul. Konstytucji 36-letnia bytomianka jadąca daewoo na pasach potrąciła kobietę. 33-latka doznała ogólnych potłuczeń. Kolejno przy ul. Wrocławskiej 28-latek jadący fiatem potrącił na przejściu dla pieszych bytomiankę. W tym przypadku kobietą trafiła do szpitala, gdzie po badaniach wróciła do domu. W ostatnim przypadku 44-latek jadący roverem na pasach potrącł dwie kobiety. 75-latka ze złamaniem pozostała w szpitalu, natomiast 73-latka po badaniu została zwolniona. Następnego dnia wieczorem przy ul. Chorzowskiej 26-letni siemianowiczanin jadący suzuki potrąci na przejściu dla pieszych 62-latka. Bytomianina ze złamaniem nogi przewieziono do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadków badają teraz bytomscy śledczy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz podczas przechodzenia przez jezdnię. Pamiętajmy, że szybko zapadający zmrok oraz padajacy deszcz znacznie pogarszają widoczność za kierownicą.