Działania "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Działania "Prędkość"

Data publikacji 14.05.2020

Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwa policyjna akcja „Prędkość”. Biorą w niej udział mundurowi z bytomskiej drogówki. Policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Do godzin wieczornych bytomscy mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego będą dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Do tego celu będą wykorzystywać rejestrator prędkości wyposażony w możliwość nagrywania pomiaru z dokładnym wskazaniem, którego pojazdu sprawdzana była prędkość.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.