Potrącenie pieszego na pasach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Potrącenie pieszego na pasach

Data publikacji 28.02.2020

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj przy ulicy Powstańców Warszawskich. Jadąca samochodem Daewoo 31-letnia kobieta potrąciła na pasach mężczyznę. 51-letni bytomianin z obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok godziny 18.00 przy ulicy Powstańców Warszawskich. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierująca samochodem Daewoo, 31-letnia kobieta potrąciła 51-letniego bytomianina, który znajdował się na pasach. Na skutek zdarzenia mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca osobówką była trzeźwa. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.