Wiadomości

Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu włamywacza

Data publikacji 23.01.2020

Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie świadków włamywacz został zatrzymany na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową na ulicy Kwietniewskiego, gdzie 27-latek włamał się do salonu kosmetycznego. Za godną naśladowania postawę, mieszkańcom podziękował Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski.

27-letni mieszkaniec Bytomia włamał się do salonu kosmetycznego, wykorzystując huk petard i sztucznych ogni. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc, tuż po północy przy ul. Kwietniewskiego. Uszkodzona roleta w lokalu zwróciła uwagę wracającej z pokazu sztucznych ogni pary. Kobieta i jej partner zauważyli, jak przez rozbite drzwi wychodzi mężczyzna. Reakcja przechodniów była natychmiastowa. Mężczyzna obezwładnił włamywacza, natomiast kobieta telefonicznie powiadomiła mundurowych. Jak ustalili śledczy, 27-latek wynosił łup do pobliskiej bramy. Gdyby nie szybka reakcja przechodniów straty mogły sięgnąć nawet ponad 9 tysięcy złotych.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski spotkał się z bohaterami, dzięki którym 27-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Szef bytomskich mundurowych podziękował parze za pomoc, jednocześnie gratulując właściwej postawy. Oboje stwierdzili, że nie mogli w tej sytuacji postąpić inaczej. Podczas spotkania Komendant wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki w podziękowaniu za okazaną pomoc i godne naśladowania zaangażowanie.

  • komendant rozmawia z kobietą i mężczyzną
  • komendant wręcza podziękowania i upominki
  • komendant rozmawia z kobietą i mężczyzną