Wiadomości

Uwaga Kierowcy! - UTRUDNIENIA - Tour de Pologne w Bytomiu

Data publikacji 02.08.2019

Po raz kolejny Bytom znalazł się na trasie Tour de Pologne – kolarskiego wyścigu, który należy do jednego z najważniejszych na świecie. Najlepszych kolarzy, największe gwiazdy będziemy mogli zobaczyć już w niedzielę. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również mundurowi, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci poprowadzą peleton i zabezpieczą trasę przejazdu.

4 sierpnia to będzie dzień wielkich kolarskich emocji oraz wielu ciekawych wydarzeń. Liczyć trzeba się jednak, ze znacznymi ograniczeniami w ruchu drogowym. II etap największego polskiego wyścigu kolarskiego – 76. Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje z Tarnowskich Gór.

Do naszego miasta sprinterzy wjadą ok. godz. 16.30, a trasa wyścigu będzie przebiegać przez następujące ulice: al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Dworska, ul. Powstańców Śląskich, ul. Sandomierska, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, ul. Kwietniewskiego, ul. Wrocławska, ul. Kolejowa, Plac Wolskiego, ul. Łagiewnicka, ul. Świętochłowicka, ul. Świętego Piotra i ul. Tulipanów. W godzinach od 14:30 do 17:00 zostaną one całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów, w związku z powyższym nastąpi zmiana organizacji ruchu linii autobusowych i tramwajowych.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy także o cierpliwość, zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować również widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać, aby dzieci nie wybiegły na jezdnię. Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenie przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

  • avatar
  • mapa
  • program