Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowania" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Podsumowanie działań "Bezpieczne skrzyżowania"

Data publikacji 14.06.2019

Bytomska drogówka podsumowała wczorajsze działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 29 wykroczeń.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili 29 wykroczeń. Z czego, aż 28 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych, z których 18 ukaranych zostało mandatami karnymi. Pieszy popełnił wykroczenie przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 17 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie skrzyżowań a jeden nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Wobec 12 osób mundurowi zastosowali pouczenie.