21-latek potrącił pijaną pieszą na pasach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

21-latek potrącił pijaną pieszą na pasach

Data publikacji 12.04.2019

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło wieczorem przy ulicy Strzelców Bytomskich. Jadący skodą 21-latek potrącił na pasach kobietę. 46-latka z urazem nogi trafiła do szpitala. Kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok godziny 20.30 przy ulicy Strzelców Bytomskich. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący skodą prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Na skutek zdarzenia 46-letnia kobieta z potłuczeniami trafiła do szpitala. Jak się okazało pokrzywdzona była pijana. Badanie alkomatem wykazało u niej blisko promil alkoholu w organizmie. Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach.