Oferowała pomoc 93-latce a ją okradła - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Oferowała pomoc 93-latce a ją okradła

Data publikacji 12.04.2019

Kobieta okradła 93-latkę. Wczoraj rano do mieszkania pokrzywdzonej przy ul. Rynek przyszła nieznana jej kobieta twierdząc, że pomoże seniorce zwiększyć jej emeryturę. Nieznajoma wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonej i ukradł jej gotówkę. Teraz złodziejkę poszukują bytomscy stróże prawa. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Wczoraj rano do mieszkającej przy ulicy Rynek 93-latki przyszła kobieta. Nieznajoma oświadczyła seniorce, że pomoże jej w zwiększeniu emerytury. Bytomianka wpuściła do mieszkania znacznie młodszą kobietę. W pewnym momencie nieznajoma zapytała 93-latkę, czy ma w domu pieniądze. Kobieta potwierdził, że tak i sięgnął po kopertę z gotówką. Po kolejnych minutach do seniorki zadzwonił telefon, który odebrała. Bytomianka zostawił na chwilę nieznajomą samą. Po zakończeniu rozmowy telefonicznej pokrzywdzona wróciła do kobiety i kontynuowały rozmowę. Po kolejnych minutach nieznajoma wyszła. Po jej wyjściu 93-latka zorientował się, że nie ma pieniędzy. Powiadomieni stróże prawa rozpoczęli poszukiwania złodziejki.

Niestety to już kolejny przypadek jak złodzieje wykorzystują ufność starszych osób!!!

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa prosimy o kontakt. Ze śledczymi prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Komisariacie Policji II w Bytomiu przy ul. Chrzanowskiego 1A lub telefonicznie pod numerem 323956610 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

PAMIĘTAJMY:

  • - Nie należy przelewać lub przekazywać pieniędzy obcej osobie
  • - Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im gotówki osobiście
  • - będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi
  • - jeśli musimy wpuścić do domu obcą osobę, nie pozostawiamy jej nawet na chwilę samej w mieszkaniu