Potrącenie pieszej 77 -latki na pasach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Potrącenie pieszej 77 -latki na pasach

Data publikacji 10.01.2019

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ulicy Batorego. Jadąca peugeotem 43-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór potrąciła na pasach kobietę. 77-letnia bytomianka ze złamaniem ręki trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok godziny 15:30 przy ulicy Batorego. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierująca peugeotem 43-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie przechodzącej na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 77-letnia bytomianka doznała złamania ręki i trafiła do szpitala. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach.