Potrącenie pieszego 43-latka na pasach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Potrącenie pieszego 43-latka na pasach

Data publikacji 24.12.2018

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło przy ulicy Witczaka. Jadąca chryslerem 41-letnia mieszkanka Piekar Śląskich potrąciła na pasach mężczyznę. 43-letni bytomianin ze złamaniem nogi trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek ok godziny 19:30 przy ulicy Witczaka. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierująca chryslerem 41-letnia mieszkanka Piekar Śląskich prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 43-letni bytomianin doznał złamania nogi i trafił do szpitala. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach.