Wiadomości

Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

Data publikacji 18.12.2018

Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 47 wykroczeń.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi ujawnili 47 wykroczeń. Z czego, aż 45 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych, z których 16 ukaranych zostało mandatami karnymi. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscu niedozwolonym, natomiast kierowcy przekraczali prędkość w rejonie skrzyżowań oraz nie ustępowali pierwszeństwa pieszym.