Uwaga na oszustów - złodziei !!! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Uwaga na oszustów - złodziei !!!

Data publikacji 04.11.2018

Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się okraść! Funkcjonariusz Policji, wnuczek, sprzedawca czy pracownik administracji - to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych.

Kolejna osoba starsza padła ofiarą bezwzględnych oszustów. Do zdarzenia doszło w piątek około południa przy ulicy Worpie. Do 85-latki przyszła kobieta i zaproponowała sprzedaż koców. Seniorka nie była zainteresowana ich zakupem. Wtedy nieznajoma zapytała 85-latki czy może pożyczyć na chwilę długopis. Kobieta wpuściła do mieszkania obcą kobietę i zaprowadziła ją do kuchni. Ponieważ tam nie miała długopisu to przeszła do pokoju zostawiając obca kobietę samą. Wracając do kuchni w drzwiach wejściowych zauważyła drugą kobietę, która zaczęła wołać aby koleżanka już wychodziła bo na autobus się spóźnią. Kobiety szybko opuściły mieszkanie 85-latki. Po ich wyjściu seniorka zorientowała się, że zginęły jej pieniądze, które miała w kuchni.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o kontakt. Ze śledczymi prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście w Komisariacie Policji IV w Bytomiu przy ul. Zabrzańskiej 91 lub telefonicznie pod numerem 323963810 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

PAMIĘTAJMY:

  • - Nie należy przelewać lub przekazywać pieniędzy obcej osobie
  • - Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im gotówki osobiście
  • - będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi
  • - jeśli musimy wpuścić do domu obcą osobę, nie pozostawiamy jej nawet na chwilę samej w mieszkaniu