"PASY"-policyjne działania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

"PASY"-policyjne działania

Data publikacji 06.07.2018

Od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju prowadzone są policyjne działania pn „PASY”. Udział w nich biorą również bytomscy mundurowi. Głównym celem akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że często mogą one uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci skontrolują maksymalną liczbę samochodów głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpiecznego przewozu dzieci, w szczególności prawidłowego użycia fotelików.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.