Działania "Telefon" na bytomskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Działania "Telefon" na bytomskich drogach

Data publikacji 29.06.2018

Policjanci z bytomskiej drogówki prowadzą działania „TELEFON”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z używania telefonu podczas jazdy przez kierowcę. Mundurowi rygorystycznie będą podchodzić do osób lekceważących obowiązujący zakaz.

Obowiązujące przepisy zabraniają korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. Niestety jest to notorycznie bagatelizowane przez kierujących. Osoby łamiące ten zakaz nie zdają sobie sprawy, że prowadzenie rozmowy przez telefon bez zestawu głośnomówiącego, pisanie sms-ów lub przeglądanie stron internetowych podczas kierowania autem często może doprowadzić do poważnych urazów, utraty zdrowia, a nawet tragicznej śmierci w wypadku drogowym. Podczas kontroli drogowych mundurowi pouczają kierowców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania się do obowiązującego zakazu. Policjanci wnikliwie będą przyglądać się młodym kierowcom czy stosują się do obowiązujących przepisów.

Przypominamy, że naruszenie zakazu używania przez kierowcę telefonu komórkowego może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 200 złotych oraz przypisaniem 5 punktów karnych.