Nowy Komendant Komisariatu w Stroszku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

Nowy Komendant Komisariatu w Stroszku

Data publikacji 02.07.2018

W komisariacie w Stroszku odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Komisariatu Policji V w Bytomiu. Został nim nadkomisarz Marek Sroczyński. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer.

Nowego komendanta komisariatu w Stroszku uroczyście wprowadził Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer. Na uroczystości obecni byli również policjanci tego komisariatu wraz ze zwalniającym stanowisko nadkomisarzem Damianem Radziejowskim. Nowy szef policjantów w Stroszku w Policji służy od 24 lat. Marek Sroczyński ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w 1994 roku w Batalionie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Następnie w 2000 roku związał się ze śląskim garnizonem policji z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu. Pełnił tam służbę w pionie prewencji na różnych stanowiskach. Następnie od lutego 2013 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szombierkach. Kolejno od 2016 zajmował stanowisko szefa dwóch komisariatów na terenie Zabrza. W lutym 2018 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu II Policji w Bytomiu.

Decyzją szefa bytomskiej policji, inspektora Karola Fajera, nadkomisarz Marek Sroczyński został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji V w Bytomiu z dniem 2 lipca 2018 roku.

Jednocześnie ze stanowiska ustąpił nadkomisarz Damian Radziejowski, który objął stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji II w Bytomiu.