Wiadomości

Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

Data publikacji 13.06.2018

Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ukarali mandatami 22 osób.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ukarali mandatami karnymi 22 osób, w tym aż 19 kierowców. W 7 przypadkach było to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz inne wykroczenia. Piesi natomiast przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Stróże prawa zapowiadają kolejne tego typu działania.