UWAGA!!! Oszustka wyłudziła 25 tys. zł - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bytomiu

Wiadomości

UWAGA!!! Oszustka wyłudziła 25 tys. zł

Data publikacji 06.06.2018

Bytomscy stróże prawa poszukują oszustki, która podając się za kuzynkę 86-latki wyłudziła od niej pieniądze. Jej łupem padło 25 tysięcy złotych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło wczoraj. Z mieszkającą przy ulicy Broniewskiego seniorką skontaktowała się telefonicznie kobieta. Rozmówczyni przedstawiła się jako kuzynka 86-latki. Wyjaśniła kobiecie, że ma kłopoty i potrzebuje pieniądze. Nieznajoma poleciła kobiecie, by przygotowała gotówkę w kopercie i przekazała mężczyźnie, który przyjdzie do niej. Po kilkunastu minutach do seniorki przyszedł nieznany jej mężczyzna a kobieta wykonała polecenie rzekomej kuzynki i przekazał mu 25 tysięcy złotych.

Pamiętajmy!!! Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Zweryfikujmy opowiedzianą nam historię i oddzwońmy do osoby, która niby potrzebuje naszej pomocy. Takie sprawdzenie tylko upewni nas, że nie padniemy ofiarą oszustów. Również pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im osobiście gotówki. Mając taki przypadek natychmiast udajmy się do najbliższej jednostki Policji, informując o takim zdarzeniu.